Tütün Değerlendirmeleri

Revoshi: 2. Kısım

3 Dakikalık okuma

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba! Ellerinizden öper, bir kızım oldu. Bu süre zarfında sizlerle birşey paylaşamadım. Nargile içmeye yavaş yavaş tekrardan başlıyorum diyebiliriz. Bu yazımda sizlere Revoshi’den denediğim son aromaları paylaşacağım.

İlk yazıda yazdığım ürünleri hala arada sırada deniyorum. Düzeltecek bir madde bulamadım şahsen. Revoshi aroma ve tütün kalitesini bozmadan devam ediyor. Bu açıdan öncelikle tebrik ederek başlamak istiyorum. İlk denediğim aromaların yorumlarını okumak için bu linke tıklayabilirsiniz.

İlk Revoshi yazımda attığım başlık ne kadar doğruymuş, gün geçtikçe daha iyi anlıyorum. Ne demiştik? Değişimin habercisi. Hakikaten de Revoshi piyasaya çıktığı ilk günden itibaren getirmiş olduğu vizyon ve misyon, nargile tütünü piyasasını oldukça köküden sallamıştı. Ne olmuştu? ONA Tobacco piyasaya girdi, Daim Tobacco yurtiçi satışına başladı, PLS Tobacco aroma skalasını genişletti, birçok yeni marka fabrika açtı, eskiler kendilerini yeniledi. Revoshi’nin çıkışı belki de milat oldu diyebiliriz.

Pandemi süreci ile birlikte birçok markada ar-ge süreçleri de yavaşladığını düşünüyorum. Bunu, markaların çıkarmış olduğu ürün çeşitliliğinde de görebiliriz. Revoshi’nin de bu süreçte çıkardığı ürünlerde beni çok heycanlandıran ürünler olsa da daha iyisi olabilirdi dediğim ürünler de mevcut. Gelin şimdi hep beraber bu ürünlere bakalım:

 • Limon: Revoshi sek bir ürün çıkarıyorsa bu asla boş değildir. Muhtemelen birden farklı limon aroması kullanılarak kabukları doğranarak hazırlanan bir ev limonatası tadında bir karışım yakalanmış. Ben hayatımda sek limon içeceğimi sanmıyordum. Ta ki bunu deneyene dek.
 • Çilek: Yukarda bahsettiğim olay çilek aromasında da geçerli. Sade bir çilek aromasından ziyade ben daha çok çilek reçeline benzettim. Şekerli yapısı sayesinde karışımlarda da kullanılabileceği gibi sade içimde de oldukça bayıldığım ve en iyi çilek diyebileceğim bir sıraya koydum kendisini 🙂
 • Siyah Üzüm: Önceki yazımda da şiddetle önerdiğim bir aromaydı. Bu yazıda da tekrar paylaşmadan geçmeyeceğim. Çıktığı ilk günden itibaren devamlı olarak 250 Gr paketini mutfağımdan eksik etmiyorum.
 • Viva Latam: Revoshi’nin kışın ortasında çıkardığı mentollü jelibon ürünü. Yazın çıksa anlardım ama daha önce jelibon ürününün buzlu çıktığını hiç görmedim. İlk 25 dakika mentol etkisi sürüyor ardından çok güzel bir jelibon aroması bizlerle buluşuyor. Mentol olayı olmasaydı jelibon için önereceğim aromaların ilk sırasına koyardım.
 • Me Cantare Kassia: Aslında çok güzel bir nar-limon aroması. İçerken keyifli bir aroma dalgası sunuyor. Narlı limonata tadında güzel bir ürün. İçine ufak bir Revoshi dokunuşu yapılsaydı çok daha güzel olabileceğini düşünüyorum. Ananas, greyfurt ya da eser miktarda hindistan cevizi olayı çok başka yerlere çekebilirdi 🙂 Bu hali ile de ben önereceğim aroma listesine ekliyorum.
 • Mandela’s 27: Kavun, karpuz, ejder ve çarkıfelek meyvesi. Bunlar aslında birçok markada artık farklı kombinasyonlarda da olsa gördüğümüz karışım. Keyifli mi? Evet. Genel olarak beğeneceğinize eminim.
 • Pacific Wind: Sakız nane. Kabul ediyorum her markada bir tane olması gerekiyor. Bu bağlamda değerlendirmek gerekirse tercih edilebilir bir ürün. Sakız ve nane tadları doğru ve piyasada bulunan vivident sakızlarının tadına en yakın üürünlerden biri diyebilirim.
 • Fosbury 1968: Mango, ananas ve yaban mersini olarak tatlı – ekşi bir meyve kombini. İçerikte belirtilen yaban mersini bana daha çok acai gibi geldi. Bilmiyorum mango ve ananasla girdiği tepkimeden ben öyle algıladım ama alıştığım yaban mersininin dışında. Gurme lezzetler serisinde genel olarak tercih edeceğim bir karışım olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Benim bu seride mutfağımda daimi bulunduracağım ürünler: Eskimo Limon, Çilek ve Fosbury 1968. Revoshi ürünlerini delikli bir lülede tüketmenizi taviye ediyorum.

Klasik tatlarda güzel bir başarı yakalayan Revoshi’den sıradışı mixler de bekliyoruz 🙂

Sağlıcakla kalın.

Kullanıcı Değerlendirmeleri
  Yazıyla ilgili diğer paylaşımlar
  Tütün Değerlendirmeleri

  ONA Tobacco İncelemesi Round 2

  2 Dakikalık okuma
  ONA Tobacco, arkasına aldığı rüzgarı doğru kullanarak talep doğrultusunda ürün gamını geliştirmeye devam ediyor. Biz de bu gelişmeleri arayı çok açmadan sizlere…
  Tütün Değerlendirmeleri

  ONA Bayılacaksınız: ONA Tobacco İncelemesi

  4 Dakikalık okuma
  Türkiye çapında en büyük nargile mekan zincirlerinden biri olan Ottoman Nargile Atölyesi’nin, yaklaşık 2 yıldır titizlikle yürüttükleri arge çalışmasının sonucu ortaya çıkardıkları…
  Tütün Değerlendirmeleri

  Meduza Tobacco İncelemesi

  2 Dakikalık okuma
  Piyasa’da son zamanlarda ismini sıklıkla duyduğumuz, Burdur’da üretilen ama bandrolsüz olarak satılan Karfeyl Tobacco’ya ait olan Meduza Tobacco ürünlerini inceleyeceğiz. Aslında toplamda…

  Leave a Reply

  ×
  Lüle Değerlendirmeleri

  Da Vinci Terra vs Japona JS: Hangi Lüle?