Samimi.. Fiyat performans mekanı : Papillon Cafe Bahçelievler

Ankara Bahçelievler 7.Cadde çok yakınında, samimi ortamıyla, uygun fiyatlarıyla bölgenin en iddalı kafelerinden olan Papillon Cafe ve nargilesini deneme imkanım oldu. İlk izlenim olarak sıcak ve samimi gelen mekanın sahibi Murat Bey müşterileri ile tek tek ilgilenmesiyle bölgenin en sevilenlerinden olmuş durumda. Yaklaşık 3 yıldır aynı ekiple çalışan kafe de tercih edenlerin mekanın sadık müşterileri olduğunu anlamak hiçte zor değil

Papillon Cafe
Papillon Cafe

.

Papillon Cafe Nargile
Papillon Cafe Nargile

Oturduğum andan itibaren ilk dikkatimi çeken şeylerden birisi de inanılmaz uygun fiyatlarının olması yanında kalitenin iyi düzeyde olması. Mekanda 2 farklı nargile deneme fırsatım oldu. Al Fakher yaban mersini üzüm nane karışımı ve yine Al Fakher üzüm nane karışımı nargilesini içtim. 2 adet nargilenin 26 lira olduğunu söylemek istiyorum. Üstelik tütün markası ayırt etmeksizin.

Papillon Cafe Nargile
Papillon Cafe Nargile

Bahreyn Gold, Al Fakher, Adalya ve Starbuzz tütünlerinin hemen hemen tüm çeşitlerinin bulunduğu kafe de fiyat performans oldukça iyi düzeyde. Starbuzz için verilen masaüstü takımlarının dışında kalan klasik kahveci takımları biraz eskimiş ama tadlarına göre güzel ayarlanmış ve temizlerdi. Yaklaşık 500 müşterisinin kendi marpuçlarının bulunduğu kafe de tek kullanımlık marpuçlar da mevcut. Uygun fiyatlı tutulduğu için tek kullanımlık marpuçlardan ekstra 3 TL alıyor kafe.

Nargile tezgahında 15 yıllık Ankara’nın tanınan isimlerinden Halim Bey gerçekten işini ehli olduğunu biraz konuşunca belli ediyor. Günde ortalama 170 nargile satmasına rağmen Halim Bey müşterileri ile tek tek ilgileniyor ve bu işten sıkılmadan yapıyor. Bahçelievler civarına yolunuz düşerse Papillon kafenin nargilelerini mutlaka deneyin. Can yakmayan fiyatları ile içim keyfinin iyice arttığını söylemek de mümkün. Hele ki benim gibi futbol manyağı olan birisi için tercih edilebilecek bir mekan olduğunu söyleyebilirim.

 

Facebook Yorumları
Papillon Nargile Değerlendirmesi
 • Tütün Kalitesi - 9/10
  9/10
 • Köz Kalitesi - 8/10
  8/10
 • Lezzet - 8/10
  8/10
 • Hizmet - 8.5/10
  8.5/10
 • Mekan Ortamı - 7.5/10
  7.5/10
 • Fiyat/Performans - 9.5/10
  9.5/10
8.4/10
Sizin verdiğiniz puan 8.75/10 (12 oylama)
Sending
Senin puanın!:

Comments Rating 0/10 (0 reviews)
0.0/10

0 Comments Join the Conversation →


Bir Cevap Yazın