Takım Değerlendirmeleri

Türkiye’nin Premium Takım Markası: Mr Wood

2 Dakikalık okuma

Sizleri daha önce bu marka ile 2 yıl önce tanıştırmıştım. Mr Wood için yazmış olduğumuz ilk yazıyı buradan okuyabilirsiniz. Geçen bu 2 koca yılın ardından hem bizim hem de müşterilerinin yapmış olduğu yorumlara göre tekrardan bir arge çalışmasına girdi ve önceki modelin ruhunu koruyan ama neredeyse tepeden tırnağa yenilenen yeni bir seri ile karşımıza çıktı.

Mr. Wood, bu topraklarda doğmuş, Avrupa’da yetişmiş ve şuanda da tüm dünyadaki nargile pazarlarında aktif olarak tanınan ve bilinen bir marka. Biz de yeni çıkarmış olduğu seriyi sizler için alıp denedik. Bakalım eski seriye göre neler değişti ve neler gelişti?

Öncelikle markanın 2020 lansmanında en öne çıkardığı özellik patentli kilit mekanizması. İzmir takımları gibi geçmeli olmasına ek olarak göbekteki kilidi sola çekerek kilitlenmesi, steamulation’daki gibi hybrit bir yapıya büründü ve bu da pratikliği arttırdı. Kilitli Konya takımlarındaki gibi gövdeyi çevirerek kilitlemektense bu şekilde yapmak hem vakitten kazandırıyor hem de zamanla oluşacak aşınmaların önüne geçiyor. Bu özellik bizden tam not aldı.

Mr. Wood ‘un Classic serisinde gözümüze çarpan başka bir detay ise ağaca yapılan kaplamanın daha pürüzsüz hale getirilmesi oldu. Ağacın modern işleme yöntemleri ile hareleri kapatılmış, daha mat bir görünüm elde edilmiş ve dokunulduğunda premium hissiyatı arttırılmış. Doğru söylemek gerekirse önceki seri ile Wookah’ı karşılaştırdığımda ağaç işlemesini Wookah’da daha başarılı buluyordum ama bu seride zaten içimde öndeyken şimdi ağaç formunda da Mr Wood ‘un daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

7+1 difüzör ile daha keyifli hale gelen içim, genişletilen iç boru hacmi ile nargilenizi yakmadan uzun süre boyunca içilebilir hale getiriyor. Bu tabiki de sizin kullanmış olduğunuz lüle ve tütüne daha çok bağlı olsa da en azından takımdan kaynaklı performans kaybı olmayacağını söyleyebilirim. Tahliye konusunda da oldukça ilerleme kaydeden Mr. Wood, 4/3 nefeste tam tahliye yapma özelliğine sahip. İçim konusunda da bizden tam not almayı başarıyor.

Mr. Wood’un en çok gol yediği yer ağacın çelik ile olan bağlantı yerlerinde suyun değmesi ile birlikte zamanla çatlaması idi. Yeni seride ağacın çelik bağlantıları suyun girmesine izin vermeyecek şekilde yeniden tasarlanmış ve bu şekilde evladiyelik bir takım olmuş. Ayrıca firmanın ilerde karşılaşılabilecek sorunlara vermiş olduğu koşulsuz değiştirme garantisi de markaya olan güveni tazeliyor.

6 farklı cam modeli ile birlikte gelen yeni Classic serisi birbirinden güzel Paşabahçe kesme camlarına sahip. Ama yine yine yine üzülerek söylüyorum ki camda keşke su seviyesini belirten bir çizgi olsaydı. Su seviyesi içimi gerçekten etkilediği için her defasında sizin daha önce belirlediğiniz noktaya kadar koymak zorunda kalıyorsunuz 🙂

Gelelim fiyatlara.

Mr. Wood’un üzdüğü tek nokta fiyatı olsa gerek ama piyasa koşullarında rakiplerine göre kullanmış olduğu malzemeler (Paşabahçe cam, deri marpuç, 304 Çelik, Afrika ağaçlarından elde edilmiş gövde) ve işçiliği göz önünde bulundurduğumuzda nispeten fiyatını hak ettiğini söyleyebilirim. Ama keşke 2000 TL’nin altında satılsaydı demeden geçmeyeceğim. 2200 TL’den başlayan fiyat etiketi ile aşağıdaki linkten ürünlere ulaşabilirsiniz.

http://mrwoodhookah.com/mr-wood-hookah/

Kullanıcı Değerlendirmeleri
  Yazıyla ilgili diğer paylaşımlar
  Takım Değerlendirmeleri

  Rusların keşfedilmeyi bekleyen gözdesi: Y4 Hookah: Brutsteel

  1 Dakikalık okuma
  Uzun zamandır sizlere nargile takımı paylaşmıyordum. Bunun temel sebebi Eylül ayında yurtdışından gelen nargile takımlarına ekstra vergi getirilmesi ile beraber fiyatların artmış…
  Takım Değerlendirmeleri

  Mr. EDS Joystick İncelemesi

  2 Dakikalık okuma
  Hepimiz Mr. EDS markasını Big Boss Pro modeli ile tanıdık, onunla sevdik. Uyguladığı agresif fiyat politikası sayesinde aylık satış rakamlarında zirveye oynayan…
  Takım Değerlendirmeleri

  Satış rekorları kıran: Mr Eds Big Boss Pro

  2 Dakikalık okuma
  Sakarya’da doğup büyüyen, sadece yurtiçinde değil uluslararası arenada çok ciddi satış hacimlerine ulaşan Mr EDS Big Boss Pro modelini sizler için deneyimledik….

  Leave a Reply