Takım Değerlendirmeleri

Mr. EDS Joystick İncelemesi

2 Dakikalık okuma

Hepimiz Mr. EDS markasını Big Boss Pro modeli ile tanıdık, onunla sevdik. Uyguladığı agresif fiyat politikası sayesinde aylık satış rakamlarında zirveye oynayan Mr. EDS’den her bütçeye uygun takımlar çıkmaya devam ediyor. Bu linkten ulaşabileceğiniz Big Boss Pro incelemesinin ardından sizler için Joystick modelini kaleme aldık. 4 çıkışlı model bize neler sunuyor gelin hep beraber inceleyelim.

Ürünümüz 304L paslanmaz çelikten dolgun malzeme ile üretilmiş. Tam olarak muadili olmasa da Big Boss Pro’dan yaklaşık 1.5 kilo daha ağır. Kilit sisteminin dişlileri de bu kütleyi taşıyacak kadar sağlam. 55 CM boyunda, burayı ayrıca değerlendireceğim, yönleri değiştirilebilen 4 çıkışlı, üzerinde kazıma yöntemi ile işlenmiş desenleriyle şık bir takım olarak karşımıza çıkıyor.

Boyu için ayrıca bir parantez açmak istiyorum. Genelde piyasada 3 farklı uzunlukta nargile takımı görmekteyiz. Boyutlarında 2-3 cm oynasa da 65 CM, 45 CM ve 30 CM diyebiliriz kabaca. İçim farklılıklarını anlatmak için afaki örnekler vermek gerekirse; Boyutu 2 metre olan bir boru düşünün, bu borunun diğer ucundaki bir şişenin içindeki havayı içinize çekmeyi hayal edin. Ne kadar zor olur değil mi? Şimdi de boyu 5 CM olan bir boru için aynı şeyi hayal edin. Bunda da çok kolay olurdu. İşte takımlarda da böyle. Takımın boyu kısaldıkça daha kolay vakum uygulayabildiğiniz için lüle içindeki tütünü daha çabuk yakarken, takımın boyu uzadığındaysa onu aynı basınç kuvveti ile daha zor yakarsınız. Ben geleneksel 65 CM ve 45 CM takımlardan ziyade, biraz daha oyunun dışındaki Joystick gibi 55 CM boyutundaki takımlarda daha optimum bir içim yakalıyorum. Bu da hem daha az yorucu hem de istediğim ölçüde yakabilmemi sağlıyor. Bu dediğim ölçüler tabiki de bağlayıcı değil, zira aynı mantıkta ser borusunun genişliği için de aynı şey geçerli. Ayrıca Joystick’te kullanılan camın hacmi de içim konusunu destekler nitelikte.

Kutu içeriğine gelirsek, bizi son derece zengin bir içerik karşılıyor. Takımla beraber gelen deri çanta, soft toch hortum, askılı sipsi, tek kullanımlık sipsiler, bardak, maşa ve yedek parçaları ile daha önce hiçbir takımda karşılaşmadığım bir içerik oldu. Bu konuda ayrıca tebrik ederim.

İçim performansı olarak da yukarıda belirttiğim gibi optimum bir yanma performansı sunan Joystick, göbekten aşağı doğru inen deliklerin sayesinde closed chamber görevi görüyor ve tam tahliye sağlayabiliyor. En pürüzsüz içime 1, en tok içime 5 dersek 2 seviyesinde bir içim şeklini destekliyor. Yani içim esnasında az da olsa tok içimin fokurtularını hissedebiliyorsunuz.

Takımın sevmediğim tek özelliği, ki bu tamamen şahsidir, 4 çıkışlı olması takımın temizliğini biraz uzatıyor. Ama 4 çıkışlı takım hastaları için sorun olacağını sanmıyorum 🙂

1250 TL ile şuanda bu kalitedeki bir takım için kabul görmüş fiyat bandında alınabilecek ürünlerin başında geliyor. Benim gönlümden geçen rakam her ne kadar 1000 TL olsa da, yanında gelen ekstraları ve rakiplerinin fiyatını düşününce 1250 TL kabul edilebilir. Takımı almak için Aromania Market web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kullanıcı Değerlendirmeleri
  Yazıyla ilgili diğer paylaşımlar
  Takım Değerlendirmeleri

  Rusların keşfedilmeyi bekleyen gözdesi: Y4 Hookah: Brutsteel

  1 Dakikalık okuma
  Uzun zamandır sizlere nargile takımı paylaşmıyordum. Bunun temel sebebi Eylül ayında yurtdışından gelen nargile takımlarına ekstra vergi getirilmesi ile beraber fiyatların artmış…
  Takım Değerlendirmeleri

  Satış rekorları kıran: Mr Eds Big Boss Pro

  2 Dakikalık okuma
  Sakarya’da doğup büyüyen, sadece yurtiçinde değil uluslararası arenada çok ciddi satış hacimlerine ulaşan Mr EDS Big Boss Pro modelini sizler için deneyimledik….
  Takım Değerlendirmeleri

  Türkiye'nin Premium Takım Markası: Mr Wood

  2 Dakikalık okuma
  Sizleri daha önce bu marka ile 2 yıl önce tanıştırmıştım. Mr Wood için yazmış olduğumuz ilk yazıyı buradan okuyabilirsiniz. Geçen bu 2…

  Leave a Reply

  ×
  Takım Değerlendirmeleri

  Satış rekorları kıran: Mr Eds Big Boss Pro