Tütün Değerlendirmeleri

Meduza Tobacco İncelemesi

2 Dakikalık okuma

Piyasa’da son zamanlarda ismini sıklıkla duyduğumuz, Burdur’da üretilen ama bandrolsüz olarak satılan Karfeyl Tobacco’ya ait olan Meduza Tobacco ürünlerini inceleyeceğiz. Aslında toplamda 4 adet ürününü denemiştim. Bu, değerlendirme için yeterli sayılmaz fakat genel bir fikir verebilir.

Normalde bu kadar az ürününü denediğim markayı sizlerle paylaşmam fakat piyasada sıkça görmeye başladığımız bu ürün için bir iki kelam etmek istedim.

Denediğim ürünler şöyle: Citrus Bomb, Black Betty, Gummy Bear, Cream Soda.

Bu 4 üründe de tütün kalitesi, kesim ve şerbetlendirme üst düzeydeydi. Paketlemesi de alışılmışın dışında olduğundan dolayı içimden önce beklentiyi top seviyeye çıkarıyor. Hediye olarak gönderdikleri altın sarısı virginia tütün yaprakları da zaten tütünün ne kadar kaliteli olduğunu ortaya koyuyor.

Buraya kadar herşey normal. Peki sevmediğim şey neydi?

Aroma kalitesi maalesef oldukça kötü ve yapay. Örneğin Citrus Bomb. Citrus tatları (limon, portakal, greyfurt, lime vb) Türkiye’de diğer bütün markalar üst düzeyde çıkarırken Meduza’da bu son derece geride. Mesela limon aromalı bir soda içtiğinizde nasıl o yapay limon tadı dilinizin ucunda hissediyorsanız bunda da öyle. Diğer denediğim ürünlerde de o yapaylığı aldım. Bizim gibi tada önem veren kişiler hemen farkı anlayacaktır.

Sevmediğim bir diğer konu ise haddinden fazla eklenen gliserin. Sahipleri Azeri olduğundan sanırım Azeri usulu bol dumanlı bir ürün ortaya çıkarmak istemişler fakat içerken neredeyse boğulacak kıvama geliyorsunuz. Bol dumanlı (bol tütsülü) nargile Azerbaycan’da popüler olabilir, hatta bizim ülkemizdeki ergen gençler tarafından da tercih sebebi olabilir ama piyasada kabul gören standartlarda değil ne yazık ki.

Meduza Tobacco ürünleri maalesef şu aşamada benim alıp da mutfağıma koyacağım bir marka değil. İlerde ürünlerinde bir gelişme olursa bu yazıyı güncelleyip sizi bilgilendireceğim. Zaten instagram hesabımızdan yapmış olduğumuz ankette çoğunluk benimle aynı fikirde.

Meduza Tobacco

Ha illa da ben bu ürünü alacağım derseniz de instagram tangierstr1 sayfasından sipariş verebilirsiniz.

Bu ürün yerine alabileceğiniz bandrollü ürünlere bu kategoriden ulaşabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın.

Kullanıcı Değerlendirmeleri
  Yazıyla ilgili diğer paylaşımlar
  Tütün Değerlendirmeleri

  Revoshi: 2. Kısım

  3 Dakikalık okuma
  Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba! Ellerinizden öper, bir kızım oldu. Bu süre zarfında sizlerle birşey paylaşamadım. Nargile içmeye yavaş yavaş tekrardan…
  Tütün Değerlendirmeleri

  ONA Tobacco İncelemesi Round 2

  2 Dakikalık okuma
  ONA Tobacco, arkasına aldığı rüzgarı doğru kullanarak talep doğrultusunda ürün gamını geliştirmeye devam ediyor. Biz de bu gelişmeleri arayı çok açmadan sizlere…
  Tütün Değerlendirmeleri

  ONA Bayılacaksınız: ONA Tobacco İncelemesi

  4 Dakikalık okuma
  Türkiye çapında en büyük nargile mekan zincirlerinden biri olan Ottoman Nargile Atölyesi’nin, yaklaşık 2 yıldır titizlikle yürüttükleri arge çalışmasının sonucu ortaya çıkardıkları…

  One Response

  1. Alican Karakaya Ağustos 16, 2020

  Leave a Reply