Lüle Değerlendirmeleri

Da Vinci Terra vs Japona JS: Hangi Lüle?

1 Dakikalık okuma

Yazıma başlamadan önce şunu belirtmeliyim ki, bu değerlendirmede bu lüle yerine şunu alın, bu diğerinden daha iyi yazısı değil. Ve yine önceden söylemem gerekirse, iki ürünü de son derece severek kullanıyorum. Bu yazıda daha çok bu iki lüle hakkında bana en çok sorulan soruları bir karşılaştırmada sizlere en açıklayıcı şekilde anlatmak istiyorum. Günün sonunda iki ürünü de almak isteyebilirsiniz 🙂

Öncelik olarak iki yıla yakındır kullandığım Da Vinci Terra lülesi ile başlayalım.

Da Vinci Terra

Rakibine göre en büyük ve en önemli avantajı sırlı (cilalı) olması. Yani kapiçino içtikten sonra iyice yıkayarak anason içebilirsiniz. Bunun getirmiş olduğu avantaj aslında sizi maddi olarak elinizi rahatlatırken farklı karışımlar için ikinci bir lüleye gereksiniminiz kalmıyor.

Bir diğer avantajı ise fiyatı. Da Vinci Terra 125 TL ye satılırken 24 Ocak 2021 tarihi itibarihle Japona JS lülesinin fiyatı 160 TL gibi bir fiyata satılıyor.

Son olarak, yine sırlı yapısı sayesinde karışımdaki diğer alt notaları daha rahat alabiliyorsunuz. Ama bu dezavantaja da sebebiyet verebilir. Yani naneli ya da mentollü bir karışım yaptınız, DV Terra bunu daha çok patlatır; Japona JS’te ise daha dengeli olarak içersiniz.

Japona JS

Rakibine göre sırsız yapıda oluşu 2-3 aromadan oluşan karışımlarda daha dengeli bir tat veriyor. Yani yapmış olduğum üzüm-nane, üzüm – yaban mersini gibi karışımlarda daha çok zevk aldığımı söylemeliyim.

Yine sırsız olduğundan dolayı tat oturtmak isterseniz de buna imkan sağlıyor. Fakat bu lülede anasondan kapiçinoya geçiş yapamazsınız.

Rakibine göre 5 Gr daha az tütün alıyor. Her ne kadar arada 35 TL lik bir fiyat farkı bulunsa da bu farkı 20-30 içimde çıkarabilirsiniz.

Japona JS kalın kesim siyah tütünlerde mükemmel performans sergiliyor. Siyah tütünler daha çok phunnel ile tercih edilse de, aroma ve nikotin yoğunluğunu daha fazla almak istediğiniz zaman JS sizin için biçilmiş kaftan.

Peki sizin tercihiniz hangisi? Yorumlarda görüşlerinizi bekliyorum.

Kullanıcı Değerlendirmeleri
  Yazıyla ilgili diğer paylaşımlar
  Lüle Değerlendirmeleri

  Lüledeki devrim: Tuan Bowls Mr. Dark Leaf

  2 Dakikalık okuma
  İlk çıktığı günden beri dillerden düşmeyen Tuan Bowl, Türkiye’deki lüle üretiminin mihenk taşlarından biri oldu. Sarı tütünde severek kullandığım Morningstar ürününü, sarı…
  Lüle DeğerlendirmeleriNargile Üzerine Yazılar

  Neden çoğu paylaşımımda Da Vinci Terra lülesi var?

  2 Dakikalık okuma
  Bu başlığı atarken aklıma geldi; web sitemizde en çok haksızlık ettiğim ürün Da Vinci Terra sanırım. Çoğu paylaşımımda bu ürünün görselini kullanmama…
  Lüle Değerlendirmeleri

  Klasik lüleye modern bakış: Conceptic Bowl

  1 Dakikalık okuma
  Rus takım ve lüle üreticilerinin sektöre atılmadan önce Türkiye’yi referans aldığı bilinen bir gerçek. İzmir takımı gibi geçmeli takım üretmeleri bir yana,…

  Leave a Reply

  ×
  Lüle DeğerlendirmeleriNargile Üzerine Yazılar

  Neden çoğu paylaşımımda Da Vinci Terra lülesi var?