Tütün Değerlendirmeleri

Daim Tobacco İncelemesi

2 Dakikalık okuma

Bu yazıyı normalde geçtiğimiz yıl Daim ile ilk tanıştığım aylarda yazacaktım fakat yurtiçi piyasaya ürün vermeyeceklerini öğrendiğimde bundan vazgeçmiştim. Şubat 2019’da kendileri ile iletişime geçtiğimde bana Rusya ve Ukrayna pazarına gönderdikleri ürünleri paylaştıklarında Türkiye’den gerçekten de kaliteli işler çıkıyor dedirten firmalardan biriydi Daim Tobacco. Yurtiçi piyasaya ürün vermeyeceklerse değerlendirme yapıp sizleri boşuna ümitlendirmek istemedim 🙂 Fakat takvimler Şubat 2020’yi gösterdiğinde yurtiçi piyasada bandrollü bir şekilde sunulmaya başlamasının ardından ve çıkan bütün ürünlerini iyice test ettikten sonra güzel bir yazı ile sizlere tekrardan merhaba demek istiyorum.

Daim Tobacco’nun ürün listesini incelediğimde, bu kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olmasını oldukça takdir ettim. Geçtiğimiz yıl yurtdışı piyasaya çıkan ürünlerinden Egzotica, Kitana, Ozzy Fozzy, White Night, Buz Nane ve Billionera aromalarını denemiş ve hepsinden memnun kalmıştım. Fransız Virginia tütününün bal ile harmanlanmış olması ürünü nikotin anlamında hem hafif hem de doygun aroma yapısı kazandırmıştı. Karışımlardaki denge de oldukça yerindeydi. 100 Gr ve 50 Gr ürünlerinde tütün kesimi mükemmel ve çok az derecede tütün damarlarına sahipti.

Yurtiçinde bandrollü bir şekilde piyasaya çıktığında hayal kırıklığına uğradığım konu 10-11 adet ürün yelpazesine sahip olmasıydı. Bu tabiki tamamen Tapdk ile ilgili bir sorun. Bütün ürünlere onay almak biraz zaman alıyor. Umarım en kısa zamanda daha geniş bir yelpazeye sahip olur.

Bu yazıyı yazarken geçtiğimiz yıl aldığım notlara baktığımda tütün ve aroma kalitesinin korunduğunu gördüm. Tabiki ilk numunelerle piyasaya çıkan ürünlerden sadece Egzotica vardı. Sağlıklı karşılaştırma yapmak için yeterli örnek yok elimde belki ama en azından egzotica için aroma konusunda yurtdışına çıkan ile aynı diyebilirim.

Hangi aromalarını denedim ve yorumlarım nasıl isterseniz gelin ürün bazında inceleyelim:

  • Egzotica: Güzel bir egzotik meyve karışımı. Ananas ve narenciye notaları biraz daha ön planda kalıyor. Bir dahaki seferde sipariş vereceğim bir aroma
  • Üzüm: Beğenenler olduğu kadar beğenmeyenler de fazla. Üzüm konusunda biraz daha gelişime açık olduğunu düşünüyorum.
  • Sakız nane: Kabından ilk çıkardığımda damla sakızı, iyice kokladığımda çam sakızı tadı aldım. İçerken ikisinin dengesi iyiydi. Karışımlarda kullanmak yerine sek içilebilecek bir ürün daha ziyade.
  • Lady Killer: Açıkçası bu tat her ne kadar Adalya ile ön plana çıksa da Daim de bu konuda söz sahibi olacak gibi duruyor.
  • Çift Elma: Bu konuda biraz zayıf buldum. Özellikle Revoshi ve Kenzimen sanki daha çok tercih edilebilir diye düşünüyorum.
  • Limon Buz: Açıkçası buzdan ziyade naneli olips tadı geliyor. Şahsen limon nane çok tercih etmeyen bende bile güzel bir etki bıraktı.
  • Zeus: Dengeli bir şeftali – maracuja – nane karışımı yakalandı. Belki bir yan oyuncu ile bu karışım daha zevkli hale getirilebilirdi.

Kurulum tavsiyesi:

Phunnel tipi, içi sırlı lüle + lotus şeklinde içim sağlamanız daha iyi olacaktır. 25 mm 3 küp kömür ile 1 saatlik güzel bir içim sağlayabilirsiniz. Közleri lotusa koyduktan sonra 5-8 dakika arası bekleyip tütünün iyice pişmesini sağlayın ardından içime başlayabilirsiniz. Isıyı seven bir tütün yapısı var.

Şimdilik 50 gr ve 500 gr paketlerde satılan Daim Tobacco 15 TL / 95 TL bandında fiyatlandırılıyor. Instagram nargilemarkt hesabından sipariş verebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın.

Yazıyla ilgili diğer paylaşımlar
Tütün Değerlendirmeleri

Revoshi: 2. Kısım

3 Dakikalık okuma
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba! Ellerinizden öper, bir kızım oldu. Bu süre zarfında sizlerle birşey paylaşamadım. Nargile içmeye yavaş yavaş tekrardan…
Tütün Değerlendirmeleri

ONA Tobacco İncelemesi Round 2

2 Dakikalık okuma
ONA Tobacco, arkasına aldığı rüzgarı doğru kullanarak talep doğrultusunda ürün gamını geliştirmeye devam ediyor. Biz de bu gelişmeleri arayı çok açmadan sizlere…
Tütün Değerlendirmeleri

ONA Bayılacaksınız: ONA Tobacco İncelemesi

4 Dakikalık okuma
Türkiye çapında en büyük nargile mekan zincirlerinden biri olan Ottoman Nargile Atölyesi’nin, yaklaşık 2 yıldır titizlikle yürüttükleri arge çalışmasının sonucu ortaya çıkardıkları…

Leave a Reply