Lüle DeğerlendirmeleriNargile Üzerine Yazılar

Neden çoğu paylaşımımda Da Vinci Terra lülesi var?

2 Dakikalık okuma

Bu başlığı atarken aklıma geldi; web sitemizde en çok haksızlık ettiğim ürün Da Vinci Terra sanırım. Çoğu paylaşımımda bu ürünün görselini kullanmama rağmen hiç değerlendirmesini yapmadığımı gördüm. Çok sık kullandığım bu lüleyi bu zamana kadar paylaşmamış olmam sanırım benim kabahatim. Kusura bakmayın. Gelin şimdi neden sürekli olarak bu ürünü kullandığımı anlatayım.

Da Vinci Shisha bildiğiniz üzere bir Alman markası. Bizdeki toprak lülelere benzer şekilde 5 delikli. Toprak lüleden farklı olarak kaliteli kil, kaliteli sır (cila) ve üst düzey fırınlama teknikleri ile yapılan muazzam bir lüle. Tasarım olarak da diğer rakiplerinden sıyrılmayı başaran Da Vinci, Terra lülesi ile bir nargile tütününden alabileceğiniz en yüksek performansı sizlere sunuyor.

Mutfağımda çok farklı özelliklere sahip birsürü lüle var. Başlıca Alpaca, Hookah John, Silvia, Tuan vb markalardan oluşan tezgahımda özellikle yerli ürünleri denerken hemen hemen hepsi ile bir iki kez deniyorum. Mesela PLS’yi Alpaca’da denediğimde diyorum ki PLS’nin bu ürünü sanırım olmamış, beğenmedim. Ama tutup aynı ürünü Da Vinci Terra ile yaptığımda işte bu sefer oldu diyorum. Her zaman demişimdir, bir nargile kurulumunda en önemli eleman lüle. Tütünün piştiği yer gerçekten de tadını oldukça etkiliyor. Sahip olduğu kil ve sır yapısı sayesinde tütünü istenilen sıcaklıkta yakmayı başarıyor ve karışımdaki her notayı almanızı sağlıyor. Bu olay Da Vinci Terra’yı başarılı kılarken diğerlerinin kötü olduğu anlamına gelmiyor ama. Kullanmış olduğum yerli ve yabancı markaların hepsinin gönlümde ayrı bir yeri var.

Elekli yanmaz ile kullandığım Da Vinci Terra, bu kurulumda temizlemesi ve akabinde yeni kafa yapmayı da mümkün hale getiriyor. Çünkü phunnel üzeri lotus kurulumunda lotusa yapışan tütünleri temizlemesi bazen insanı çileden çıkarabiliyor. Size tavsiyem evinizde en azından bir tane Da Vinci Terra olması. Bu arada Da Vinci’nin diğer ürünlerini denedim ama maalesef aynı performansı bulamadım. Dolayısıyla sadece bu ürünü sizlere gönül rahatlığıyla önerebiliyorum.

110 TL fiyat etiketi ile Metsan Nargile internet sayfasından bu güzel ürüne ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı Değerlendirmeleri
  Yazıyla ilgili diğer paylaşımlar
  Lüle Değerlendirmeleri

  Da Vinci Terra vs Japona JS: Hangi Lüle?

  1 Dakikalık okuma
  Yazıma başlamadan önce şunu belirtmeliyim ki, bu değerlendirmede bu lüle yerine şunu alın, bu diğerinden daha iyi yazısı değil. Ve yine önceden…
  Nargile Üzerine Yazılar

  Nereye doğru gidiyoruz?

  2 Dakikalık okuma
  Çok uzun zamandır yazmak istediğim şeyler var nargile sektörü ile alakalı. Bu yazı biraz uzun olabilir, biraz dertleşme biraz serzeniş gibi olacak….
  Nargile Üzerine Yazılar

  Hangi aromada hangi markayı tercih ediyorum?

  1 Dakikalık okuma
  Uzun süredir beklediğiniz konuyu sizler için bugün masa yatırıyoruz 🙂 Gerek instagram adresimiz üzerinden (@nargile.gurme) gerek facebook hesabımız üzerinden ve gerek mail…

  2 Comments

  1. Ahmet Çelik Ağustos 6, 2020

  Leave a Reply

  ×
  Nargile Üzerine Yazılar

  1000 TL'ye Nargile Sistemi Nasıl Kurulmalı?