Nargile Üzerine Yazılar

1000 TL’ye Nargile Sistemi Nasıl Kurulmalı?

2 Dakikalık okuma

Özellikle Covid19 sonrasında nargile kafelerin kapanmasıyla birlikte herkesin evine çekildiği günlerde çok sık sorulan bir soru var. 1000 TL bütçe ile evine takım, tütün, kömür, köz ocağı ve lüle almak için takipçilerimizden çok soru aldık. Bu yazıda sizlerle paylaşacağım sistem ile 1000 TL bütçe ile en ideal sistem nasıl kurulur onu belirleyeceğiz. Bu yazıyı yazarken evinde aşağıda sıralanan ürünlerin hiçbiri olmadığını varsaydım. Eğer biri ya da birkaçı varsa artan bütçe ile bu kategoride bulunan tütünlerden ya da bu kategoride bulunan közlerden alabilirsiniz.

Nargile sistemi kurulumunda kısıtlı bir bütçe ile yapılan en büyük yanlış bence aslan payını nargile takımına vermek. Şunu unutmamak gerekir ki takımınız ne kadar mükemmel, ne kadar pahalı, ne kadar performanslı olursa olsun, eğer kullandığınız tütün vasat ise, tütünün piştiği yer (lüle) kaliteli değilse ya da kullanmış olduğunuz köz baş ağrısı yapıyorsa sizin o takıma kaç TL verdiğinizin hiçbir önemi yok. O yüzden kurulum için öncelikle işe tütünden başlayalım.

Tütün: Tütün değerlendirmeleri kategorisinde damak tadınıza uygun 50 gramlık ürünlerden 6 adet alabilirsiniz. Ortalama 15 TL’ye satılan 50 gramlık paketler, eğer iki günde bir nargile içiyorsanız size çok rahat 1 ay yetecektir. 50 Gr tütün sipariş etmek için Metsan Nargile’nin internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Tütün için 90 TL harcadık.

Lüle: Türkiye’de üretilen ürünlerin çok önemli bir kısmı toprak lüle gibi alttan 4-5 delikli lülelerde en iyi performansı veriyor (bu lülelere aynı zamanda killer, Turkish Bowl, Classic Bowl deniliyor) Lüle için benim bu kategorideki vazgeçilmezim Da Vinci Terra. İçindeki sır yapısı sayesinde farklı ürünleri tat kalmadan içebilirsiniz. Aynı zamanda vermiş olduğu yüksek performans ile karışımlarınızın içindeki her notayı ayrı ayrı alabiliyorsunuz. Da Vinci markasının şimdilik sadece Terra modelini öneriyorum. Onu da bu linkten satın alabilirsiniz. Lüleye de 110 TL harcadık. Şimdiye kadar 200 etti 🙂

Daim Tobacco

Köz, közlük ve köz ocağı: Köz için bu yazıda da detayını okuyacağınız üzere Cocourth 26mm kömürlerini öneriyorum. Yüksek yanma süresi, kimyasal içermemesi gibi başarılı özelliklerinden dolayı 25 TL bandında alabileceğiniz en iyi kömür diyebilirim. Bu linkten satın alabilirsiniz. Közlük için ise Da Vinci Terra ile uyumlu elekli yanmaz önereceğim. Onu da bu linkten satın alabilirsiniz, fiyatı 20 TL. Köz ocağı için Kefo’nun elektrikli köz ocağı iş görecektir. Onu bu linkten satın alabilirsiniz. Böylelikle köz sistemine toplamda 125 TL vermiş oluyoruz. Genel toplam ise 325 TL.

Cocourth

Şimdi sıra geldi kendimize güzel bir takım seçmeye. Geriye 600-650 TL kaldığı için bu fiyat segmentindeki en iyi takımı sizlere önereceğim: Mr. EDS Big Boss Pro. Çelik takım olması sebebiyle farklı tatları koku sinmeden içebilirsiniz. 50 CM boyu ile de size 1 – 1.5 saatlik optimal aralıkta bir içim keyfi sunuyor. Mr. EDS takımını da bu linkten sipariş verebilirsiniz. Takıma da 600 TL verdikten sonra toplamda 925 TL harcamış olduk.

Mr. EDS Big Boss Pro

Artan bütçe ile de temizlik için ser harbisi, cam harbisi ve beyaz sirke alabilir ya da tütün miktarını arttırabilirsiniz.

Kullanıcı Değerlendirmeleri
  Yazıyla ilgili diğer paylaşımlar
  Nargile Üzerine Yazılar

  Nereye doğru gidiyoruz?

  2 Dakikalık okuma
  Çok uzun zamandır yazmak istediğim şeyler var nargile sektörü ile alakalı. Bu yazı biraz uzun olabilir, biraz dertleşme biraz serzeniş gibi olacak….
  Nargile Üzerine Yazılar

  Hangi aromada hangi markayı tercih ediyorum?

  1 Dakikalık okuma
  Uzun süredir beklediğiniz konuyu sizler için bugün masa yatırıyoruz 🙂 Gerek instagram adresimiz üzerinden (@nargile.gurme) gerek facebook hesabımız üzerinden ve gerek mail…
  Lüle DeğerlendirmeleriNargile Üzerine Yazılar

  Neden çoğu paylaşımımda Da Vinci Terra lülesi var?

  2 Dakikalık okuma
  Bu başlığı atarken aklıma geldi; web sitemizde en çok haksızlık ettiğim ürün Da Vinci Terra sanırım. Çoğu paylaşımımda bu ürünün görselini kullanmama…

  Leave a Reply

  ×
  Lüle Değerlendirmeleri

  Klasik lüleye modern bakış: Conceptic Bowl